Ste nezamestnaný? Nechajte si všetky naše kurzy preplatiť prostredníctvom úradu práce. Vzdelávajte sa zadarmo! 2023

Programy „Kompas“ a „Nestrať prácu a vzdelávaj sa“, spravovaný Úradom práce, bol v roku 2023 vyčerpaný a ukončený a roku 2024 nahradený novým programom. Naše kurzy si však môžete zakúpiť ako samoplatca/firma. Ak máte záujem o preplatenie kurzov, prezrite si našu aktuálnu ponuku a program Zručnosti cez Úrad práce a získajte aktuálne informácie:

pozrieť nový program preplácania kurzov cez Úrad práce

Kurzy Kompas pre nezamestnaných 2023

Ste nezamestnaný? Nechajte si všetky naše kurzy preplatiť prostredníctvom Úradu práce. Vzdelávajte sa zadarmo!

Aktuálne informácie na kompetenčný kurz KOMPAS+.

Máte chuť sa niekde v živote posunúť? Naučiť sa niečo nové, zmeniť zamestnanie, robiť čo vás baví, či konečne rozbehnúť vlastný biznis? Budete potrebovať nové vedomosti, zručnosti, ktoré vás na pracovnom pohovore predajú alebo moderné zručnosti, ktoré vám popri podnikaní budú konkurenčnou výhodou. Tak či onak - potrebujte sa vzdelávať, budete potrebovať naše kurzy, moderné a rýchle vedomosti a certifikáty a to ste na správnej adrese. V spolupráci s úradmi práce pomáhame nezamestnaným. Naše kurzy sú teraz pre nezamestnaných úplne zadarmo cez program KOMPAS+.

Aktuálne informácie pre žiadateľov a nezamestnaných:

Posledná aktualizácia pravidiel a podmienok: 01.03.2024

Programy „Kompas“ a „Nestrať prácu a vzdelávaj sa“, spravovaný Úradom práce, bol v roku 2023 vyčerpaný a ukončený a roku 2024 nahradený novým programom. Naše kurzy si však môžete zakúpiť ako samoplatca/firma. Ak máte záujem o preplatenie kurzov, prezrite si našu aktuálnu ponuku a program Zručnosti cez Úrad práce a získajte aktuálne informácie:

pozrieť nový program preplácania kurzov cez Úrad práce

Lepšia práca začína u nás vzdelávaním.  Vyberte si od nás ľubovolné kurzy, vyplníme vám žiadosť pre ÚPSVaR a do pár dní sa môžete začať vzdelávať. Zadarmo!

Od roku 2015 sme v rámci projektu REPAS a KOMPAS vypracovali vyše 1800 úspešných žiadostí. Naše akreditované kurzy úrady práce preplácajú bez akýchkoľvek výhrad a problémov. Ponúkame vám aj bezplatné poradenstvo pri výbere kurzov.

Sme certifikované školiace stredisko, ktoré ročne školí a vzdeláva tisíce účastníkov. Zamestnávame desiatky špičkových lektorov, pričom kladieme najväčší dôraz na kvalitu vzdelávania a spokojnosť našich klientov. Nepremeškajte príležitosť na vzdelávanie a využite práve skutočnosť, že ste nezamestnaný.

Aké typy IT kurzov ponúkame

kurzy-ikony-kompas

V našej ponuke sa nachádza vyše 300 aktuálnych kurzov a školení. Vy si vyberte oblasť, ktorá vás zaujíma a my vám pripravíme balíček kurzov. Z našej širokej ponuky si tak nevyberáte jeden kurz, ale viacero kurzov. Vyberať si pre Kompas+ žiadosť môžete z rôznych tém a oblastí:

 • práca s počítačom a kancelára
 • Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint, Outlook a iné
 • internetový marketing a digitálna reklama a podnikanie
 • web stránky, programovanie web stránok tvorba webov
 • vlastné web stránky pomocou WordPress
 • tvorba e-shopu a podnikanie na webe
 • počítačová grafika, DTP a web design
 • databázy a SQL jazyk
 • serverové riešenia a serverové operačné systémy
 • programovacie jazyky a programovanie

Častá otázka: aké kurzy si môžem nechať preplatiť a aké kurzy mi môžete aktuálne ponúknuť?
Odpoveď: viac-menej akékoľvek z našej ponuky ale dôležité je, aby sme na Vami vybrané kurzy mali v moment a v deň vypĺňania KOMPAS+ žiadosti dostatočný počet iných prihlásených účastníkov a termíny týchto kurzov boli otvorené a garantované. Skladba kurzov na žiadosti je tak o spoločnej dohode v deň vypĺňania žiadosti a rozumnom výbere z nami ponúkaných termínov a kurzov.

Pre koho je program Kompas+, jeho podmienky

 • program Kompas+ je určený v prvom rade pre nezamestnaných
 • žiadosť si môže podať každý, kto je zaevidovaný na úrade práce v SR
 • chce sa uplatniť sa na trhu práce
 • záujemca si potrebuje rozšíriť vedomosti z oblasti, v ktorej sa chce uplatniť na trhu práce
 • minimálna doba evidencie na úrade práce je pre každý úrad individuálna

Dôležité je informovať sa na príslušnom úrade práce, nakoľko má každý úrad práce svoje špecifiká, podľa ktorých prijíma žiadosti (ako sú napríklad vek uchádzača, doba evidencie, najvyššie vzdelanie).

6 krokov ku novým vedomostiam a zručnostiam

Neponúkame vám iba kurzy, ponúkame vám vzdelanie a vedomosti. Jediné čo v tejto chvíli potrebujete je chuť sa učiť a mať voľný čas. Navyše ak ste evidovaný na úrade práce, kurzy vám v plnej výške preplatia. Naše kurzy môžete absolvovať dennou, večernou alebo víkendovou formou. A ostatné už nechajte na nás a našich lektorov. Nové vedomosti, nové zručnosti či schopnosti pre lepšiu prácu alebo pre svoje podnikateľské aktivity čakajú na vás u nás.

1

IT kurzy

Vyberte si kurzy z našej ponuky o ktoré máte záujem alebo si vyberte z balíkov kurzov.

2

Otázky ku kurzom pre nezamestnanych

Vyplníme vám žiadosť tak, aby spĺňala všetky náležitosti a aby vám ju schválili.

3

Počkáme 14 dní na vyjadrenie Úradu práce a ak vám žiadosť schvália, môžete nastúpiť na kurzy.

4

IT kalendár kurzov

Dáme vám na výber najbližšie možné termíny. Denné, večerné alebo víkendové. Hlavne také, aby vám vyhovovali.

5

Skupinové kurzy

Absolvujete výuku – prezenčne v Bratislave alebo online formou. Budete navštevovať naše kurzy a budete mať rovnaký plný servis ako keby ste si kurzy hradili sami.

6

IT certifikát

Získate záverečný certifikát o absolvovaní štúdia a rekvalifikácie, môžete požiadať aj o samostatné certifikáty ku jednotlivým kurzom.

Ste zvedavý na kvalitu vzdelávania? Pozrite sa na názory nezamestnaných, ktorí sa u nás vzdelávali:

Jana D. – Office špecialista
Mala som v IT LEARNING veľa kurzov! Maximálna spokojnosť. Žiadosť mi schválili bez problémov a Úrad práce mi preplatil kurzy v hodnote asi 1000€. Dala som si všetko od základov, Word, Excel, Outlook aj Powepoint. Som po materskej a veľa sa toho od mojej poslednej práce zmenilo. Hneď na prvom pohovore som hodila na stôl 10 certifikátov 🙂 a spravila vstupný test a bola prijatá. Ďalším účastníčkam pohovoru som nedala žiadnu šancu! Za vedomosti a aj skúsenosti veľmi pekne ďakujem, veľa som sa naučila a veľmi výrazne mi to pomohlo. Všade o Vás hovorím.

Milan D. – webdesignér
Kurzy mi pomohli pochopiť ako sa dnes programujú web stránky a naučiť sa tie jazyky, ktoré aj budem potrebovať. Po kurzoch som spravil pár web stránok pre známych a všetko som si to dal do životopisu. Ešte u Vás zvažujem WordPress a na ten prídem určite na jeseň. Mne ste ušetrili kopec času čo by som sa to musel učiť doma z kníh a webu. Nechcem sa zamestnať, ale myslím si, že by som si prácu našiel asi okamžite. Super!

Ing. Alena H. – grafik profesionál
Poviem Vám, že keď absolvujete od základov grafiky, cez Corel, Photoshop a Illustrátor a 3 týždne strávite v IT LEARNINGu, tak budete mať hlavu jak melón! Jediné šťastie, že som to nemusela platiť 🙂 ale za tie peniaze to stálo. Moderný prístup, moderné učebne a pán Budaj, Fábera a Debnár sú fakt špičkový grafici. Doma sa zatiaľ učím ešte, praxujem, kreslím, orezávam a makám na sebe. Naštartovali ste ma úplne iným smerom jak som študovala.

Filip H. – marketing špecialista
Kurzy boli vedené veľmi odborné. Neviem si predstaviť, kde by som sa toto všetko naučil ak nie u Vás. Fantastické kurzy, ktoré ma nakopli teoreticky a aj prakticky. Digitálny marketing, AdWords, Facebook, SEO, Copywriting a Photoshop. Veľmi ma táto oblasť zaujímala, ale po kurzoch v tom chcem aj pracovať. Ďakujem

Mgr. Kamil C. – servery a siete
Rušili sa miesta a dal som výpoveď. Okamžite som využil program REPAS, chodil mesiac na IT kurzy, mesiac doma a už mám aj prácu. Vážne! Na pohovore sa ma pýtali presne to, čo sme riešili na kurzoch, ktoré týmto po mesiacoch hodnotím veľmi prakticky. Všetko používam, dokonca aj príručku z kurzu mám stále po ruke.

Ing. Petra K. – databázový špecialita
Rok som bola doma a behala od jednej pracovnej ponuky po druhú. Mám svoje výdavky a tak mám aj požiadavky na plat. V IT sa dobre zarába. Ale ani ma len na pohovor nikto nepozval. Či kvôli veku alebo čo, neviem. Neviem, či je to náhoda a preto som Vám dala aj feedback, ale neverila som čo spraví 6 certifikátov od Vás. 3 pozvánky na pohovor za jeden deň a prácu si vyberám. Asi naozaj chce zamestnávateľ vidieť v prvom rade vzdelanie a v druhom rade aj záujem. Ja hodnotím moje kurzy veľmi pozitívne.

Ostatné informácie

Pripravili sme pre vás komplexné balíky kurzov, ktoré sme pripravení vám časovo nastaviť podľa vašich potrieb – alebo vám po vzájomnej dohode pripravíme vlastný balík vyskladaný z vášho výberu kurzov.

Nech sa páči – vyberte si vzdelávanie, ktoré vám nielen pomôže, ale bude pre vás radosťou. Časovosť, ako aj počet kurzov a učebné osnovy sú uvedené pri každom konkrétnom kurze – prehľadajte našu pestrú ponuku. Učebné osnovy balíkov sú učebnými osnovami kurzov. Každý balík pre vás nastavíme individuálne.

Balík Microsoft Word Profesionál - komplexný balík kurzov
Počítačové školenie, balík Word Profesionál je určený pre úplných začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť pracovať s aplikáciou Microsoft Word od základu až po jeho pokročilé možnosti.…
Viac informácií
Microsoft Excel profesionál - balík školení Excel I., Excel II. a Excel III.
Počítačové školenie Microsoft Excel profesionál je určené pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť dokonale pracovať s aplikáciou Microsoft Excel - od základu až po jeho pokročilé možnosti.…
Viac informácií
Balík PHP profesionál (PHP I., PHP II.) - tvorba dynamických www stránok
Kurz je určený pre začínajúcich programátorov a vývojárov www stránok a web aplikácií, ktorí sa chcú naučiť dokonalejšie a hlavne modernejšie programovať webstránky. PHP je skriptovací…
Viac informácií
Balík Microsoft Office II. - pre mierne pokročilých (MS Word II., MS Excel II., MS Outlook II.)
Počítačový kurz Microsoft Office II. (MS Word, MS Excel, MS Outlook) je určený pre užívateľov, ktorí sa chcú naučiť lepšie pracovať v aplikácii Microsoft Outlook a zároveň si chcú zlepšiť…
Viac informácií
Balík Počítačové siete pre začiatočníkov - Správa počítačových sietí, prideľovanie IP adries, konfigurácia a bezpečnosť
Počítačové školenie Balík Počítačové siete - prideľovanie IP adries a bezpečnosť je určené pre tých, ktorí spravujú alebo plánujú spravovať počítačové siete. Toto školenie oboznamuje…
Viac informácií
Balík Webdesignér I. - programátor a designer webstránok
Kurz Webdesignér - programátor a designer webstránok je komplexný týždňový balík pozostávajúcu z dvoch kurzov: 3 dňový kurz Tvorba webstránok I. - HTML, CSS základy + JavaScript, PHP…
Viac informácií
Balík Adobe Photoshop profesionál - Photoshop I., II., III. - od základov až po webdesign a kreatívu
Kto by nepoznal Photoshop?! Profesionálny grafický program a editor, ktorý je vstupnou bránou do sveta grafiky. Photoshop je určený nielen na úpravu fotografií, ale aj na ich editáciu a…
Viac informácií
Balík SEO Profesionál - optimalizácia pre vyhľadávače
Kurz SEO Profesionál je akciový balík, ktorý vás naučí ako SEO funguje a ako ho robiť, od základov až pokročilé nastavenie. Kurz Základy SEO je určený pre správcov a majiteľov webstránok…
Viac informácií
Balík Microsoft Office III. - pre pokročilých (MS Word III., MS Excel III., MS Excel III. cvičenia)
Kurz Microsoft Office III. - pre pokročilých (MS Word III., MS Excel III., MS Excel III. cvičenia) je určený pre tých, ktorí už majú predchádzajúce skúsenosti a znalosti z oblasti práce s…
Viac informácií
Balík kurzov vyrábame webstránku a eshop - sami vo WordPresse bez programovania a za týždeň (WordPress I. + WordPress III.)
Chceli by ste vlastnú stránku aj s elektronickým obchodom, ktorú by ste si sami chceli spravovať, dopĺňať aktuálne informácie, pridávať obrázky, videá a články, produkty, spravovať…
Viac informácií
Balík Počítačové siete - MTCNA
Tento balík kurzov sa skladá z kurzov Školenie počítačové siete IV. Úvod do smerovačov (router), a Školenie Počítačové siete V. – Úvod do Firewall a QoS. Je zameraný na základné…
Viac informácií
Balík Adobe Illustrator profesionál - Illustrator I., II., III. - základy, tvorba, kreatíva a 3D
Kurz balík Adobe Illustrator profesionál je komplexnou týždňovou zostavou kurzov Adobe Illustrator od základov až po pokročilé možnosti a 3D grafiku. Naučíte sa nielen rozlišovať medzi…
Viac informácií
Balík Adobe grafik začiatočník - Photoshop, Illustrator a InDesign
Poznáte ten pocit, keď aj s úplnou maličkosťou potrebujete pomoc grafika? Posunúť obrázok, prepísať text v grafike, zmeniť farbu alebo zmenšiť obrázok či element. Toto sú základy programov…
Viac informácií
Online marketér špecialista od A po Z - komplexný balík marketingových kurzov pre podnikanie alebo prácu marketéra
Vstúpte s nami do sveta digitálneho a online marketingu s komplexným balíkom kurzov Online marketér špecialista od A po Z, ktorý vám ponúka možnosť získať praktické vedomosti a zručnosti…
Viac informácií
Kurz začíname podnikať - od dokonalého obsahu cez web stránky až po online marketing a reklamu a meranie úspešnosti
Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí nosia v hlave nápad alebo majú podnikateľský zámer, ktorí chcú predávať, ale nevedia ako začať. Zároveň si však uvedomujú, že bez skúseností,…
Viac informácií
Backend developer PHP a MySQL špecialista - od základov programovania, SQL databáz až po objektové programovanie
PHP špecilista je určený pre záujemcov a budúcich programátorov, ktorý majú záujem o komplexné vzdelanie od základov jazyka PHP až po jeho pokročilé možnosti. Tento balík kurzov je skladbou…
Viac informácií
Balík Google Ads špecialista - od základov PPC reklamy až po pokročilé možnosti a remarketing
Vedeli ste, že v dnešnej dobe väčšina ľudí hľadá všetko na internete? Ruku na srdce, ako ste sa dostali k nám na naše stránky? Cez vyhľadávač alebo ste dostali recept na dokonalé kurzy od…
Viac informácií
Grafik a DTP špecialista - počítačová grafika od základov až po pokročilé možnosti
Kreslite, navrhujte, upravujte, editujte a buďte kreatívny. A to všetko možno už zajtra na našom komplexnom balíku kurzov grafik a DTP špecialista. Ak o grafike neviete vôbec nič, alebo…
Viac informácií
Balík Adobe InDesign profesionál - časopis, noviny, brožúry a prospekty od základov až po pokročilé možnosti
"To nemyslíte vážne, že ste priniesli dokument vo Worde a chcete z toho spraviť knihu?" Áno, aj toto môžu byť slová v tlačiarni, ak sa pokúsite použiť Word na záverečnú úpravu dokumentu, či…
Viac informácií
WordPress a WooCommerce špecialista - inštalácia a administrácia, správa, design, obsah, eshop, úprava šablón a marketingová grafika
Chcete sa stať špecialistom na najpoužívanejší redakčný systém na svete, na WordPress? Chcete tvoriť web stránky a internetové obchody čoby šibnutím čarovného prútika za pár minút? Máte…
Viac informácií
Microsoft Office špecialista - Word, Excel, PowerPoint a Outlook od základov až po pokročilé možnosti
Viete si predstaviť byť ako bez rúk? Je to presne to isté ako počítač bez Microsoft Office. Počítač v kancelárii bez tabuliek, textových dokumentov a prezentácií je dnes nepoužiteľný.…
Viac informácií
Balík webdesignér - frontend developer a backend programátor a vyvojár
Tento profesionálny balík kurzov Vás je určený pre úplných začiatočníkov v oblasti tvorby a programovania web stránok. Prevedie Vás na našich kurzovch jazykmi ako HTML, CSS, JavaScript,…
Viac informácií
Grafik a fotograf špecialista - od základov grafiky a fotografie až po jej profesionálne spracovanie a úpravu
Tento komplexný balík kurzov je zameraný na digitálnu fotografiu a grafiku. Ak sa zaujímate o digitálnu fotografiu a jej spracovanie a ste niekde na začiatku, je tento balík určený presne…
Viac informácií
Java a Android balík profesionál - programovanie v Jave a tvorba aplikácií pre Android pre začiatočníkov
Kurz Java a Android profesionál je balíkom kurzov pre záujemcov o tvorbu aplikácií pre Android tablety a smartfóny od úplných začiatkov. Tento balík kurzov začína programovaním v jazyky…
Viac informácií
Balík Java Profesionál pre začiatočníkov - od základov až po pokročilé možnosti
Java je veľmi rozšírená platforma a používa sa dnes v každej veľkej firme na programovanie aplikácií. V Jave sa dá “písať” takmer všetko, desktopové aplikácie, web stránky, firmware pre …
Viac informácií
Balík Oracle profesionál - od základov jazyka SQL, PL/SQL až po pokročilé metódy analýzy dát
Balík Oracle profesionál je špecializovaným školením pre úplných začiatočníkov a záujemcov o špičkové vzdelanie v oblasti ORACLE databáz, jazyka SQL a PL/SQL. Tento balík, je zložením…
Viac informácií

Čo nás, ale ako jediné na celej situácii teší, je fakt, že naši absolventi sú v praxi a pri hľadaní práce často krát úspešní. Naši zákazníci nám často píšu, ako im kurz pomohol a že aj vďaka nám, získali (lepšiu) prácu. Snažíme sa byť cenovo dostupní pre každého, ale aj tak sa Vám môžu byť naše kurzy príliš drahé. Áno, bohužiaľ nás nie je možné porovnávať s rýchlokvasenými agentúrami o jednej osobne, prípadne o zamestnancoch z radov študentov, ktorí síce IT rozumejú, ale nevedia naučiť. Náš prístup je vysoko profesionálny, poskytujeme Vám bezplatné poradenstvo, sme na trhu niekoľko rokov, máme skúsenosti, máme množstvo kvalitných interných lektorov, denne realizujeme často aj 10 rôznych kurzov a tak na termín kurzu nečakáte mesiace, po kurze ste spokojný a máte požadované vedomosti a keď nie, kľudne si po vzájomnej dohode môžete kurz zopakovať a to najdôležitejšie:

Aj keď sa to môže zdať pri tisíckach účastníkov ročne nemožné, stále k Vám vieme pristupovať individuálne čo sa týka poradenstva a starostlivosti. Naozaj je pre nás základ Vaša spokojnosť.

Váš nový zamestnávateľ veľmi ocení Vašu snahu sa vzdelávať, ocení, že ste navštevovali kvalitný kurz a že Vašim vzdelaním prispejete k rastu spoločnosti. Často sa stáva, že ste jediný z radu záujemcov o pracovné miesto, ktorý má aktuálny certifikát po počítačovom kurze, viete pracovať s Excelom (alebo s iným programom) a máte na to „papier“.

Nič nie je jednoduchšie ako sa u nás začať vzdelávať, len potrebujete mať od nás vyplnenú žiadosť.

1. Kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom.
2. Vyberieme spoločne balíček a kurzy.
3. Vyplníme Vám žiadosť.
4. Dohodneme ďalší postup.
5. Môžete sa začať vzdelávať.

Spracovateľský/administratívny poplatok – 15 € s DPH

Dovoľujeme si vás informovať, že od 01.09.2022 zavádzame administratívny poplatok za úkony súvisiace s vystavením všetkých dokladov, vypĺňaním KOMPAS+ žiadostí a súvisiacou poštovou korešpondenciou. Naďalej platí, že vzdelávanie a samostatné kurzy vám úrad práce prepláca – čo nám však nehradí je čas a hodiny času, ktoré sú administratívne potrebné k: vyplneniu KOMPAS+ žiadosti na vzdelávanie, poštovú korešpondenciu a poplatky pre poštu, váš servis pri výbere kurzov a popri samotnom vzdelávaní a záverečné úkony pri uzatváraní žiadostí.

Poplatok je 15 € s DPH a platíte ho iba v prípade, že vám úrad práce našu žiadosť schváli a teda tesne pred nástupom na kurzy. Ak si tento náš poplatok neželáte platiť, tak nemusíte. Musíte si však v tomto prípade celú administratívu, ako aj vyplnenie žiadosti, poštové poplatky, či poplatok za vystavenie certifikátov, či výber kurzov riešiť bez našej osobnej, či telefonickej podpory.

V spracovateľskom poplatku teda máte zahrnuté:

 • Poradenstvo pri výbere rekvalifikačných kurzov.
 • Poštovné poplatky.
 • Vypísanie žiadosti časť B.
 • Osobná konzultácia, či osobné poradenstvo.
 • Zaslanie žiadosti poštou pre mimobratislavských uchádzačov o kurzy.
 • Telefonická podpora počas štúdia.
 • Vystavenie všetkých dokladov o ukončení štúdia pre UPSVaR.
 • Vystavenie originál certifikátu.

Nečakajte a neváhajte, máte jedinečnú príležitosť získať či doplniť si vzdelanie, rekvalifikovať sa alebo sa u nás učiť iba zo záujmu, pretože máte na to čas, priestor a je tu táto možnosť.

Zavolajte nám a informujte sa o vašich možnostiach kedykoľvek od 9:00 do 17:00 na 02/49 20 30 80 alebo nám napíšte na info@itlearning.sk, prípadne nám napíšte vpravo dolu cez kontaktný a chatovací formulár.

Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k vašej vyššej kvalifikácii a spoločne zabojujeme s vysokou nezamestnanosťou.

Programy „Kompas“ a „Nestrať prácu a vzdelávaj sa“, spravovaný Úradom práce, bol v roku 2023 vyčerpaný a ukončený a roku 2024 nahradený novým programom. Naše kurzy si však môžete zakúpiť ako samoplatca/firma. Ak máte záujem o preplatenie kurzov, prezrite si našu aktuálnu ponuku a program Zručnosti cez Úrad práce a získajte aktuálne informácie:

pozrieť nový program preplácania kurzov cez Úrad práce


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave