Počítačový kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba

Počítačový kurz MOC 20410 – Windows Server 2012
nasadenie, správa a údržba

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
27.05.2024
denný kurz živý online kurz
Cena: 895,00 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (4)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
895,00 € bez DPH
1 074,00 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 4
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 100,00 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz je oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft pod číslom 20410 a slúži zároveň aj ako príprava na oficiálny Microsoft test 70-410: Installing and Configuring Windows Server® 2012.

O kurze:
Získajte znalosti a skúsenosti v inštalácií a konfigurácií operačného systému Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2. Tento päťdňový oficiálny kurz spoločnosti Microsoft predstavuje prvú časť v sérii troch kurzov, ktoré Vám umožnia získať vedomosti potrebné na implementáciu základnej infraštruktúry Windows Server 2012 do firemného prostredia. Všetky tri kurzy spoločne pokrývajú implementáciu, správu, údržbu a poskytovanie služieb v prostredí Windows Server 2012. Napriek tomu, že tieto kurzy majú určitú mieru prekrývania, je dôležité začať týmto kurzom. Zameriava sa na počiatočnú implementáciu a konfiguráciu základných služieb ako je sieť, úložisko, AD DS, Group policy, File and Print services, a Hyper-V.

Zameranie:
Tento kurz je určený IT profesionálov, ktorí už majú určité znalosti a skúsenosti s operačnými systémami Windows a ktorí chcú získať znalosti potrebné na inštaláciu a počiatočnú konfiguráciu OS Windows Server 2012 (R2).Typickí kandidáti, ktorých môže tento kurz zaujímať:
Windows Server administrátori, ktorí sú relatívne noví v oblasti administrácie Windows serverov a súvisiacich technológií a chcú sa naučiť viac o technológii Windows Server 2012 (R2).
IT profesionáli, ktorí majú skúsenosti v oblasti iných ako Microsoft technológií a spĺňajú vstupné požiadavky na uchádzačov.
IT profesionáli, ktorí chcú absolvovať oficiálny Microsoft test 70-410: Installing and Configuring Windows Server® 2012.
IT profesionáli, ktorí budú absolvovať testy MCSE: Cloud Platform and Infrastructure

materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Demo príklady ako aj praktické cvičenia z kurzu sú voľne stiahnuteľné na webových stránkach spoločnosti Microsoft. Oficiálna príručka ku kurzu od spoločnosti Microsoft v cene 270,- EUR je zahrnutá v cene kurzu.
používaná verzia software: Windows Server 2012/2012 R2
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
27.05. - 31.05.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
27.05. - 31.05.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Otvorený termín

denný
14.10. - 18.10.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
14.10. - 18.10.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba

Modul 1: Nasadenie a správa Windows Server 2012

Tento modul predstavuje študentom edície, v ktorých sa vydáva Windows Server 2012 a nové spravovacie nástroje dostupné vo Windows Server 2012. Okrem toho pokrýva oblasť inštalácie Windows Server 2012, ako vykonať úlohy po nasadení a ako vykonávať základné administratívne úlohy.

 • Lekcie:
  •  Prehľad Windows Server 2012
  •  Inštalácia Windows Server 2012
  •  Poinštalačná konfigurácia Windows Server 2012
  •  Prehľad správy Windows Server 2012
  •  Predstavenie PowerShell
 • Praktické cvičenie: Nasadenie a správa Windows Server 2012

Modul 2: Predstavenie Active Directory Domain Services

Tento modul pokrýva štruktúru Active Directory Domain Services (AD DS) a ich rôzne komponenty, ako je forest, tree, doména a organizačná jednotka. Okrem toho dáva prehľad doménových radičov, ako aj možností, ktoré sú k dispozícii vo Windows Server 2012.

 • Lekcie:
  •  Prehľad AD DS
  •  Prehľad doménových radičov
  •  Inštalácia doménového radiča
 • Praktické cvičenie: Inštalácia doménového radiča

Modul 3: Spravovanie objektov AD DS

Tento modul popisuje, ako spravovať používateľské a počítačové účty, vrátane toho, ako spravovať rôzne zariadenia, ktoré požívateľ používa. Tento modul pokrýva správu firemnej siete pomocou skupín, ako aj delegovanie administratívnych úloh vybraným používateľom alebo skupinám.

 • Lekcie:
  •  Spravovanie používateľskych účtov
  •  Spravovanie skupín
  •  Spravovanie účtov počítačov
  •  Delegovanie administrátorských oprávnení
 • Praktické cvičenie: Správa objektov AD DS

Modul 4: Automatizácia správy služieb AD DS

Tento modul popisuje, ako používať nástroje príkazového riadku a Windows PowerShell na zautomatizovanie správy AD DS. Preberať budeme rôzne nástroje príkazového riadku a príkazy Windows PowerShell a naučíme sa, ako ich používať na úpravu objektov individuálne, ale aj hromadne.

 • Lekcie:
  •  Použitie nástrojov príkazového riadku pri administrácii AD DS
  •  Použitie Windows PowerShell pri administrácii AD DS
  •  Vykonávanie hromadných operácií s použitím Windows PowerShell
 • Praktické cvičenie: Automatizácia AD DS administrácie s použitím Windows PowerShell

Modul 5: Implementácia IPv4

Tento modul pojednáva použitie IPv4, čo je sieťový protokol používaný a internete a v lokálnych sieťach. V tomto module sa študenti naučia, ako implementovať IPv4 adresovanie a ako riešiť problémy pri sieťovej komunikácii. Okrem toho tento modul vysvetľuje aj postupy pri hľadaní a riešení sieťových problémov.

 • Lekcie:
  •  Prehľad TCP/IP
  •  Vysvetlenie IPv4 adresovania
  •  Subnetting a Supernetting
  •  Konfigurácia a riešenie problémov s IPv4
 • Praktické cvičenie: Implementácia IPv4

Modul 6: Implementácia DHCP

Tento modul pokrýva serverovú rolu Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP), ktorá sa používa na automatickú sieťovú konfiguráciu počítačov a zariadení v sieti.  V module sa preberá nasadenie, konfigurácia a riešenie problémov s DHCP.

 • Lekcie:
  •  Prehľad serverovej role DHCP
  •  Konfigurácia DHCP rozsahov
  •  Spravovanie DHCP databázy
  •  Zabezpečenie a monitoring DHCP
 • Praktické cvičenie: Implementácia DHCP

Modul 7: Implementácia DNS

Tento modul popisuje rozlišovanie sieťových názvov pre operačné systémy Microsoft Windows a Microsoft Windows Server. Modul okrem toho popisuje inštaláciu a konfiguráciu služby DNS Server a jej komponentov.

 • Lekcie:
  •  Rozlišovanie názvov pre operačné systémy Microsoft Windows a Microsoft Windows Server
  •  Inštalácia DNS servera
  •  Správa DNS servera
 • Praktické cvičenie: Implementácia DNS

Modul 8: Implementácia IPv6

Tento modul Vás oboznámi s vlastnosťami a s výhodami IPv6, ako IPv6 ovplyvňuje IPv4 siete a ako integrovať IPv6 do IPv4 sietí pomocou rôznych prechodových technológií.

 • Lekcie:
  •  Prehľad IPv6
  •  IPv6 adresovanie
  •  Koexistencia IPv6 s IPv4
  •  Prechodové technológie IPv6 
 • Praktické cvičenie: Implementácia IPv6

Modul 9: Implementácia lokálneho úložiska

Tento modul predstavuje niekoľko rôznych úložiskových technológií. Popisuje, ako implementovať úložiskové riešenie vo Windows Server 2012 a ako používať novú funkciu Storage Spaces, ktorá umožňuje kombinovať disky do tzv. poolov na ktorých môžeme nakonfigurovať automatickú správu.

 • Lekcie:
  •  Prehľad úložiska
  •  Správa diskov a zväzkov
  •  Implementácia Storage Spaces
 • Praktické cvičenie: Implementácia lokálneho úložiska

Modul 10: Implementácia služieb File and Print Services

Tento modul Vás naučí, ako poskytovať tlačové a súborové zdroje vo Windows Server 2012. Popisuje, ako zabezpečiť súbory a priečinky, ako ochrániť predošlé verzie súborov a priečinkov pomocou Shadow copy a ako dať pracovníkom vzdialený prístup ku korporátnym súborom pomocou novej služby Work Folders. Okrem toho popisuje nové vlastnosti sieťovej tlače, ktoré napomáhajú pri správe sieťového tlačového prostredia.

 • Lekcie:
  •  Zabezpečenie súborov a priečinkov
  •  Ochrana zdieľaných súborov a priečinkov pomocou Shadow Copies
  •  Konfigurácia Work Folders
  •  Konfigurácia sieťovej tlače
 • Praktické cvičenie: Implementácia služieb File and Print Services

Modul 11: Implementácia Politiky skupiny (Group policy)

Tento module poskytuje prehľad skupinových politík a poskytuje detaily o tom, ako implementovať politiky skupiny.

 • Lekcie:
  •  Prehľad politík skupiny
  •  Spracovanie politík skupiny
  •  Implementácia centrálneho úložiska na ukladanie Administrative Templates
 • Praktické cvičenie: Implementácia Politiky skupiny

Modul 12: Zabezpečenie Windows server pomocou Group Policy Objects (GPO).

Tento modul popisuje bezpečnosť operačného systému Windows Server 2012. Pokrýva identifikáciu bezpečnostných hrozieb, plánovanie stratégií na zmiernenie bezpečnostných hrozieb a zabezpečenie Windows Server 2012 infraštruktúry.

 • Lekcie:
  •  Bezpečnostný prehľad operačných systémov Windows
  •  Konfigurácia bezpečnostných nastavení
  •  Povoľovanie a zakazovanie spúšťania rôzneho softvéru
  •  Konfigurácia Windows Firewall with Advanced Security
 • Praktické cvičenie: Zvyšovanie bezpečnosti pre serverové zdroje
 • Praktické cvičenie: Konfigurácia AppLocker a Windows Firewall

Modul 13: Implementácia serverovej virtualizácie pomocou Hyper-V

Tento modul popisuje virtualizačné technológie dostupné vo Windows, konkrétne serverovú rolu Hyper-V vo Windows Server 2012 (R2). Pokrýva komponenty role Hyper-V, konfiguráciu a nasadenie role a konfuguráciu a správu kľúčových komponentov Hyper-V, ako sú úložiská a siete.

 • Lekcie:
  •  Prehľad virtualizačných technológií
  •  Implementácia Hyper-V
  •  Správa úložiskových priestorov pre virtuálne stroje
  •  Správa sietí pre virtuálne stroje
 • Praktické cvičenie: Implementácia serverovej virtualizácie pomocou Hyper-V

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po skončení kurzu bude absolvent schopný:
• Inštalovať a konfigurovať Windows Server 2012
• Implementovať službu AD DS
• Spravovať objekty v Active Directory
• Automatizovať administráciu Active Directory
• Implementovať IPv4
• Implementovať DHCP
• Implementovať DNS
• Implementovať IPv6
• Implementovať lokálne úložisko
• Implementovať služby File and Print Services
• Implementovať Group Policy
• Zabezpečiť Windows servery pomocou GPO
• Implementovať serverovú virtualizáciu v Hyper-V

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,43% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačový kurz MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 137 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 1 z celkového počtu 1 priemerné hodnotenie: 100,00%
Dušan K.
10.09.2018

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu MOC 20410 – Windows Server 2012 - nasadenie, správa a údržba, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave