Počítačový kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell

Počítačový kurz MOC 10961
Skriptovanie pomocou Windows PowerShell

Najbližší termín
Najlepší termín kurzu denný kurz
17.06.2024
denný kurz v Bratislave
Cena: 895,00 € bez DPH
Objednať tento termín
Zobraziť všetky termíny (4)
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
5 dní
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
895,00 € bez DPH
1 074,00 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 4
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 96,67 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Tento kurz bol oficiálnym kurzom spoločnosti Microsoft pod číslom 10961 . Ku dňu 31.12.2021 však Microsoft zrušil podporu tohto kurzu, a teda oficiálne už nie je možné ho poskytovať. Keďže teoretické a praktické poznatky, ktoré študenti môžu získať, ako aj koncepcia celého kurzu sa nám zdá byť dobrá, bola by škoda, keby sme kurz vyradili z ponuky. Kurz poskytujeme naďalej v pôvodnej podobe s podkladmi od našej spoločnosti IT Learning.

O kurze:
Tento kurz Vám ponúka základný prehľad vo využití Windows PowerShell pri administrácii a automatizácii administrácii Windows Serverov. Na kurze získate skúsenosti pri vyhľadávaní, výbere a zostavovaní príkazov, ktoré budete potrebovať na vykonávanie rôznych úloh administrátora. Navyše sa v kurze naučíte vytvárať skripty, aby ste boli schopný zdolať aj náročnejšie úlohy, napríklad automatizovať opakujúce sa úlohy a generovať reporty. Tento kurz Vám taktiež poskytne potrebné vedomosti, ktoré sú predpokladom na optimálnu prácu s rôznymi produktami od spoločnosti Microsoft, ako napr. Windows Server, Windows Client, Exchange Server, SharePoint Server, SQL Server, System Center, atď. Kurz sa síce priamo nezameriava na žiadny z uvedených produktov, ale vo všetkých príkladoch sa na ukážky a cvičenia používa priamo operačný systém Windows Server, na ktorom všetky vyššie spomenuté produkty bežia.
Profil účastníka:
Kurz je určený IT profesionálom, ktorí už majú aspoň základné skúsenosti so správou operačných systémov Windows a Windows Server a ktorí sa chcú naučiť používať Windows PowerShell pri svojej každodennej práci. Nepredpokladajú sa žiadne znalosti ani skúsenosti s Windows PowerShellom ani s iným skriptovacím jazykom. Kurz je taktiež určený pre tých IT profesionálov, ktorí už majú skúsenosti so spravovaním serverových riešení, ako je napr. Exchange Server, SharePoint Server, SQL Server, System Center, atď.
materiály, ktoré sú súčasťou kurzu: Účastník školenia dostane elektronické materiály ku kurzu v slovenskom a/alebo anglickom jazyku.
používaná verzia software: Toto oficiálne školenie spoločnosti Microsoft je navrhnuté pre Windows Server 2016 je však rovnako relevantné aj pre ostatné verzie OS Windows a Windows Server.
Hodnotenie kurzu
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Juraj V.  - hodnotenie kurzu: 95%
Super kurz hlavne vdaka skolitelovi. Vynikajuca znalost problematiky a dalsich suvisiacich veci s MS OS
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!
Otvorený termín

denný
17.06. - 21.06.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
17.06. - 21.06.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Otvorený termín

denný
04.11. - 08.11.
od pondelka v Bratislave
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Otvorený termín

denný
04.11. - 08.11.
od pondelka živý online kurz
895,00 €
1 074,00 € s DPH
Poznámka: Online skupinový živý kurz - tento termín budeme realizovať online, ako živý kurz, to znamená, že nemusíte nikam fyzicky chodiť. Učivo v kurze vás naučíme do vašej pracovne, obývačky alebo firmy. Realizovať sa bude v malej skupine v našej virtuálnej učebni, kde naživo uvidíte a budete počuť lektora, uvidíte jeho prezentáciu a on taktiež uvidí vašu prácu a pracovnú plochu. Pri výuke môžete aj vy používať mikrofón a kameru. Pripojenie je jednoduché a nebudete pre výuku potrebovať žiadny špeciálny software, postačí internetový prehliadač.
Lektori uvedení pri kurzoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou termín kurzu aj prednášať. Lektor sa však pri termíne kurzu môže zmeniť v prípade choroby, obsadenia alebo zmeny kurzu v danom termíne.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell

Modul 1: Úvod do technológie Windows PowerShell

Tento modul Vás uvedie do technológie Windows PowerShell a oboznámi Vás s jeho základnými funkciami. Dozviete sa, ako otvoriť a nakonfigurovať príkazový riadok a ako v ňom spúšťať príkazy. V tomto module sa taktiež oboznámite s dokumentáciou a naučíte sa získavať informácie o príkazoch.

 • Prehľad a história technológie Windows PowerShell
 • Pochopenie syntaxe príkazov
 • Vyhľadávanie príkazov
 • Lab: Konfigurovanie Windows PowerShell
  • Konfigurácia konzoly Windows PowerShell
  • Konfigurácia aplikácie Windows PowerShell ISE
 • Lab: Vyhľadávanie a spúšťanie základných príkazov
  • Vyhľadávanie príkazov
  • Spúšťanie príkazov
  • Používanie About súborov

Modul 2: Príkazy (cmdlety) využívané na správu

V tomto module sa naučíte pracovať so základnými cmdletmi, ktoré sa používajú pri správe systémov. Je síce pravda, že zakaždým môžete v dokumentácii vyhľadávať, ako sa používajú príkazy na vykonanie určitej úlohy, ale efektívnejšie je mať aspoň základné vedomosti o príkazoch, ktoré sa na správu systémov používajú.

 • Cmdlety na správu Active Directory Domain Services
 • Cmdlety na konfiguráciu nastavení siete
 • Cmdlety na správu ostatných serverových služieb
 • Lab: Správa operačného systému Windows
  • Vytváranie a správa objektov v Active Directory
  • Konfigurácia sieťových nastavení vo Windows Server
  • Vytvorenie webovej stránky v službe IIS

Modul 3: Práca s Windows PowerShell pipeline

Tento modul Vám predstaví používanie pipeline (tzv. rúry) vo Windows PowerShell. Hoci táto funkcionalita je používaná bežne aj v iných nástrojoch v príkazovom riadku, napr. cmd.exe, vo Windows PowerShell je jej využitie oveľa širšie a ponúka viac možností, flexibility a schopnejšie funkcionality v porovnaní s inými shellmi. Tento modul Vám ponúka vedomosti a zručnosti, ktoré Vám umožnia používať pipeline efektívnejšie a optimálnejšie.

 • Pochopenie funkcionality pipeline
 • Výber, zoraďovanie a meranie objektov
 • Filtrovanie objektov pomocou pipeline
 • Vypisovanie objektov v pipeline
 • Posielanie pipeline dát na výstup
 • Lab: Používanie pipeline
  • Výber, zoraďovanie a meranie objektov
 • Lab: Filtrovanie objektov
 • Lab: Vypisovanie objektov
 • Lab: Presmerovanie výstupu do súborov

Modul 4: Ako funguje pipeline?

Tento modul nadväzuje na predošlý a naučíte sa v ňom, ako Windows PowerShell posúva objekty od jedného príkazu k ďalšiemu v pipeline. Shell Vám ponúka dve techniky, ktoré môžete využiť. Pochopenie spôsobu, akým tieto techniky pracujú a ktorú použiť v konkrétnych scenároch Vám umožnia vytvoriť lepšie a komplexnejšie zloženia príkazov.

 • Posielanie dát cez pipeline
 • Pokročilé zvažovanie práce s pipeline dátami
 • Lab: Práca s mapovaním parametrov v pipeline
  • Predpovedanie správania sa pipeline

Modul 5: Používanie PSProviders a PSDrives

V tomto module sa spolu pozrieme na PSProviders a PSDrives. PSProvider je vlastne ovládač vo Windows PowerShell, ktorý umožňuje pristupovať k niektorým typom úložisk ako ku klasickým diskom. PSDrive je smamotné pripojenie do takéhoto typu úložiska. Tieto dva adaptéry je možné použiť na prácu s rôznymi formami úložiska pomocou rovnakých príkazov a techník, aké sa používajú na prácu so súborovým systémom.

 • Používanie PSProviders
 • Používanie PSDrives
 • Lab: Používanie PSProviders a PSDrives
  • Vytváranie súborov a adresárov na vzdialenom počítači
  • Vytváranie registrových kľúčov pre budúce skripty
  • Vytvorenie novej skupiny v Active Directory

Modul 6: Dopytovanie na systémové informácie pomocou WMI a CIM

Tento modul Vás vovedie paralelne do dvoch technológií: Windows Management Instrumentation (WMI) a Common Information Model (CIM). Obidve tieto technológie poskytujú lokálny a vzdialený prístup do repozitára management informácií, čo zahŕňa napr. prístup k robustným informáciám dostupným z hlbín operačného systému, informáciám o hardvéri a nainštalovanom softvéri.

 • Pochopenie technológií WMI a CIM
 • Dopytovanie sa na dáta pomocou WMI a CIM
 • Robenie zmien pomocou WMI a CIM
 • Lab: Práca s WMI a CIM
  • Dopytovanie sa na informácie pomocou WMI
  • Dopytovanie sa na informácie pomocou CIM
  • Vyvolávanie metód nad objektami

Modul 7: Práca s premennými, poľami a hash tabuľkami

V tomto module si osvojíte prácu so základnými prvkami vo Windows PowerShell – premennými, poľami a hash tabuľkami

 • Používanie premenných
 • Manipulácia s premennými
 • Manipulácia s poľami a hash tabuľkami
 • Lab: Práca s premennými
  • Práca s dátovými typmi premenných
  • Používanie polí
  • Používanie hash tabuliek

Modul 8: Základy skriptovania

V tomto module sa dozviete, ako môžete nadobudnuté poznatky využiť na vytvorenie balíčka – skriptu Windows PowerShell. Skripty Vám umožnia vykonať opakované úkony a zložitejšie úlohy, ktoré nemôžu byť urobené v rámci jedného príkazu.

 • Úvod do skriptovania
 • Konštrukcie skriptov
 • Import dát zo súborov
 • Lab: Základy skriptovania
  • Nastavenie skriptu
  • Spracovanie poľa pomocou cyklu ForEach
  • Spracovanie položiek s použitím príkazu If
  • Vytvorenie náhodného hesla
  • Vytváranie používateľských účtov na základe zdrojových dát v CSV súbore

Modul 9: Pokročilé skriptovanie

Tento modul Vám predstaví pokročilejšie techniky, ktoré môžete použiť v skriptoch. Tieto techniky zahŕňajú získavanie vstupov od používateľov, načítanie vstupov zo súborov, dokumentáciu skriptov vytvorením informácií pre pomocníka a prácu s chybami počas behu skriptu

 • Získavanie vstupu od používateľov
 • Úvod do tvorby dokumentácie pre skripty
 • Troubleshooting a práca s chybami
 • Funkcie a moduly
 • Lab: Získavanie vstupov od používateľov
  • Zisťovanie informácií o pevných diskoch na vzdialených počítačoch
  • Úprava skriptu na používanie iných prihlasovacích údajov
  • Tvorba dokumentácie
 • Lab: Implementácia funkcií a modulov
  • Vytvorenie funkcie na logovanie
  • Pridanie error handlingu do skriptu
  • Konverzia funkcie do modulu

Modul 10: Správa vzdialených počítačov

V tomto module si ukážeme, ako sa používa technológia Windows PowerShell remoting na pripojenie sa na jeden alebo viac vzdialených počítačoch a ako dosiahnuť spustenie príkazu na vzdialených počítačoch naraz.

 • Úvod do technológie Windows PowerShell remoting
 • Používanie pokročilých techník Windows PowerShell remoting
 • Používanie PSSession
 • Lab: Základy vzdialeného ovládania
  • Zapnutie PowerShell remoting na lokálnom počítači
  • Vzdialená správa one-to-one
  • Vzdialená správa one-to-many
 • Lab: Používanie PSSession
  • Používanie implicitnej vzdialenej správy
  • Správa viacerých počítačov

Modul 11: Používanie úloh na pozadí a plánovaných úloh

Tento modul Vám ukáže, aké sú možnosti práce s úlohami vo Windows PowerShell. Úlohy sú vlastne rozšírená súčasť Windows PowerShell a existuje viacero typov úloh. Každý typ úlohy môže fungovať mierne odlišne od ostatných a má rôzne možnosti.

 • Používanie úloh na pozadí
 • Používanie plánovaných úloh
 • Lab: Používanie úloh na pozadí a plánovaných úloh
  • Spúšťanie a ovládanie úloh
  • Vytvorenie plánovanej úlohy

Modul 12: Používanie pokročilých techník vo Windows PowerShell

Tento modul pokrýva viacero pokročilých techník a funkcionalít Windows PowerShell. Viaceré z týchto techník a funkcionalít Vám rozšíria obzory pri funkcionalitách, ktoré ste sa naučili v predošlých moduloch. Niektoré z týchto techník budú nové a poskytnú Vám nové možnosti.

 • Vytváranie profilových skriptov
 • Používanie pokročilých techník
 • Lab: Trénovanie pokročilých techník v praxi
  • Vytvorenie profilového skriptu
  • Overenie platnosti IP adresy
  • Vytvorenie reportu s informáciami o pevných diskoch
  • Konfigurácia prístupových práv NTFS
  • Vytváranie používateľských účtov s heslami z CSV súboru

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po ukončení kurzu budete vedieť
• Popísať funkcie Windows PowerShell a využívať ich na vyhľadanie a spúšťanie základných príkazov
• Nájsť a použiť príkazy na správu serverov
• Používať Windows PowerShell pipeline
• Pracovať s technikami, ktoré používa Windows PowerShell pipeline
• Používať PSProviders a PSDrives a pracovať tak s rôznymi formami úložiska (certifikáty, ActiveDirectory, atď.)
• Pracovať so systémami pomocou WMI a CIM
• Pracovať s premennými, poľami a hash tabuľkami
• Písať jednoduché, ale aj pokročilé skripty vo Windows PowerShell
• Spravovať vzdialené počítače pomocou Windows PowerShell
• Používať plánované úlohy a úlohy bežiace na pozadí
• Používať pokročilé techniky vo Windows PowerShell

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Mgr. Michal Dobšovič
Mgr. Michal Dobšovič
Hodnotenie lektora 98,43% spokojnosť

Michal je našim lektorom už od vzniku spoločnosti. Venuje sa administrácii operačných systémov Windows Server a Linux, administrácii serverových služieb, najmä SQL Server a Exchange Server a implementáciou cloudových služieb Azure a Office 365. Michal je držiteľom v súčasnosti najvyššej úrovne certifikácie od spoločnosti Microsoft: MCSE – Microsoft Certified Solutions Expert v oblastiach Productivity (Office 365 a Exchange Server) a Core Infrastructure (Windows Server) a je aj držiteľom prestížneho titulu Microsoft Certified Trainer už od roku 2008. Okrem toho pôsobí ako konzultant a externý správca serverov pre rôzne, aj nadnárodné spoločnosti. V našej spoločnosti ho môžete stretnúť na kurzoch Windows Server, SQL Server, Microsoft Exchange, PowerShell a na kurzoch počítačových sietí. Vo voľnom čase sa venuje vývoju webových aplikácií na platforme PHP, pričom sa zameriava najmä na objektové programovanie.

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačový kurz MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 179 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 3 z celkového počtu 3 priemerné hodnotenie: 96,67%
Boris B.
30.08.2020

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell
Kurz nemal chybu!!!! Super!!! Nie je čo vytknúť... :-)
Samuel R.
12.09.2019

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Juraj V.
03.12.2018

hodnotenie lektora:
95%
Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu Mgr. Michal Dobšovič
lektor kurzu
Absolvoval/a: MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell
Super kurz hlavne vdaka skolitelovi. Vynikajuca znalost problematiky a dalsich suvisiacich veci s MS OS


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 16. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu MOC 10961 - Skriptovanie pomocou Windows PowerShell, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave