Počítačový kurz 3D tlače a 3D modelovania - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie

Počítačový kurz 3D tlače a 3D modelovania
základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie

Tento kurz otvárame podľa počtu záujemcov. Bez problémov otvoríme tento kurz iba pre Vás.

Navrhnite si vlastný termín!
Dĺžka kurzu / počítačového školenia
dĺžka kurzu
2 dni
Cena kurzu / počítačového školenia
cena kurzu bez zliav
174,50 € bez DPH
209,40 € s DPH
Otvorených termínov kurzu / školenia
otvorených termínov:
skupinové: 0
Zľavnená cena kurzu / počítačového školenia
lastminute zľava
nie je
Hotnotenia kurzu / počítačového školenia
hodnotenia účastníkov
priemerne 100,00 %
Miesto kurzu
Miesta otvorených kurzov:
Bratislava - centrum

Anotácia, popis kurzu:

certifikované školiace stredisko - garancia spokojnosti - opakovanie kurzu zdarma

Poďme si spolu na kurze vytlačiť svoju predstavu do reálneho sveta. Tento praktický kurz 3D tlače a 3D modelovania je určený pre všetkých záujemcov, ktorí sa chcú naučiť pochopiť princíp 3D tlače, naučiť sa 3D tlačiareň ovládať a naučiť sa aj 3D modelovať v jednoduchom, ale za to v efektívnom programe.

Dostupnosť poloprofesionálnych domácich 3D tlačiarní je výborná, ceny deň za dňom klesajú. Tlačiarne, ktoré včera stáli stovky eur, sú dnes dostupné viac ako si myslíte. Doba, kedy bude 3D tlačiareň v každej druhej domácnosti je možno ešte ďaleko, ale nie je dôvod, prečo by ste sa práve Vy nemohli pripojiť k priekopníkom 3D tlače. Príďte k nám objaviť úžasné možnosti, ktoré svet 3D tlače ponúka. Odomknite svoju kreativitu a zažite znova ten pocit, aký ste možno mali, keď ste prvý krát niečo dobré uvarili, zložili skriňu podľa návodu, vystrúhali drevenú lyžicu… jednoducho stvorili čokoľvek, čo neskončilo len na obrazovke počítača.

Náš kurz je určený pre každého, kto sa chce dozvedieť niečo o 3D tlači, naučiť sa ovládať 3D tlačiareň a zvládnuť základy priestorového modelovania. Nie sú potrebné žiadne špeciálne vstupné vedomosti či skúsenosti, ale bez základných počítačových zručností sa pri modelovaní nezaobídeme - budeme robiť veľa s myšou a niečo málo s klávesnicou. Talent a fantázia nie sú úplne na škodu, ale hlavne bude treba trochu priestorovej predstavivosti.

Na kurze používame naše 3D tlačiarne a v cene máte aj skúšobnú tlač podľa potreby. Pre účastníkov kurzu sú teda pripravené reálne 3D tlačiarne priamo v učebni, kde si môžu tlač aj vyskúšať. Za drobný poplatok je možné si 3D tlačiareň aj zapožičať domov.
Bezplatné opakovanie kurzu
Tento kurz môžete bezplatne opakovať, ak by ste kurz nezvládli na prvý raz.
Certifikovaný akreditovaný kurz
Certifikát získavate ihneď po kurze - bezplatne.
Všetko je v cene kurzu
Nemusíte si k nám nič nosiť, v cene kurzu sú materiály aj občerstvenie.

Termíny a cena kurzu 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie:

všetky termíny kurzov
Vysvetlivky a informácie

skupinové kurzy - tieto termíny sa realizujú ako skupinové od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov v našich učebniach, alebo živou on-line formou.
otvorený termín - tento termín kurzu je plánovaný a môžete sa prihlásiť, v tomto termíne budeme po naplnení kurz realizovať
garantovaný termín - na tento termín sú už prihlásení viacerí účastníci, kurz sa bude realizovať
online živý kurz - realizuje sa bez fyzického kontaktu prostrednístvom online výučby
denný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
zlavnený termín - na tento termín je aktuálne zľava, ktorá sa može zrušiť alebo znížiť po dopredaní určitého počtu miest. Ak chcete získať zľavu, ponáhľajte sa!

Termín kurzu musíme otvoriť

Pre tento kurz, aktuálne nemáme otvorený ani plánovaný žiadny denný termín. Bez problémov vieme pre vás v dohľadnej dobe tento kurz otvoriť.

Kontaktujte nás čo najskôr s vašou predstavou a my pre vás tento kurz otvoríme - skupinovo alebo individuálne v našich učebniach alebo online formou.

online kurz
Živé online kurzy

denný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 9:00 do 15:00
večerný kurz - kurz prebieha online formou cez pracovný týždeň od 16:00 do 20:00
víkendový kurz - kurz prebieha online formou v sobotu a v nedeľu od 9:00 do 14:00
Skupinové živé online kurzy sa realizujú v našej virtuálnej učebni s účastníkmi pripojenými online. Pre absolvovanie kurzu nebudete potrebovať nikam fyzicky chodiť, budete potrebovať bežný počítač, internetové pripojenie a minimálne mikrofón, ideálna je aj kameru, aby vás lektor videl – nie je to ale podmienka.

Ako to funguje?

Vy uvidíte lektora, jeho prezentáciu, výklad a lektor uvidí vašu prácu a pracovnú plochu, aby vás mohol viesť a usmerňovať pri praktických zadaniach a príkladoch.

Pripojenie do virtuálnej učebne je jednoduché a nebudete potrebovať žiadny špeciálny software, postačí Vám internetový prehliadač. Pripojenie a technické detaily s Vami pred kurzom prekonzultuje náš pracovník a pomôže Vám pripraviť Váš počítač na online kurz. Všetky študijné materiály sú pre Vás pripravené online.

denný termín
Skupinové denné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 9:00 do 15:00

Denný kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 15:00 hod. Medzi 12:00 a 13:00 hod. je prestávka určená na obed. Počas dňa sú ešte 2 krátke prestávky na kávu, vodu, čaj a iné.

Denné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5.

večerné termíny
Skupinové večerné termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez pracovný týždeň v našich učebniach od 16:00 do 20:00

Večerný kurz sa realizuje v čase od 16:00 do 20:00 hod. Približne okolo 18:00 hod. je kratučká prestávka na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety.

Večerné kurzy sa realizujú v našich učebniach. Sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

víkendové termíny
Skupinové víkendové termíny kurzu

prezenčný kurz realizujeme cez víkendy v našich učebniach od 9:00 do 14:00

Víkendový kurz sa realizuje v čase od 9:00 do 14:00 hod. iba v sobotu a v nedeľu podľa počtu dní trvania kurzu. Ak má kurz viac ako 2 dni, jeho trvanie sa rozloží na viacero víkendov.

Kurzy sú skupinové a otvárame ich už od 2 účastníkov pre maximálne 12 účastníkov (veľmi výnimočne viac), priemerný počet účastníkov na otvorených kurzoch je 4-5 účastníkov.

Cez víkend sú počas kurzu 3 kratučké prestávky na kávu, vodu, čaj a iné. K dispozícii je vám aj občerstvenie v podobe croissantov, čajového pečiva, prípadne čerstvé bagety. Hodinová prestávka na obed nie je plánovaná, no pokiaľ sa skupina s lektorom dohodne na obedovej prestávke - je možná.

individuálny počítačový kurz

Individuálny kurz a jeho termíny

Okrem skupinových kurzov vám ponúkame aj individuálne kurzy či konzultácie. Termín kurzu 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie si stanovíte podľa poteby a Vášho voľného času a my sa Vám pokúsime prispôsobiť.

cena individuálneho počítačového kurzu
Cena individuálneho termínu kurzu

Cena individuálneho vzdelávania je prirodzene vyššia ako cena skupinového školenia, pretože sa naše kapacity venujú iba Vám.

Cena za individuálny kurz 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba?
Nevyhovuje Vám skupinové vzdelávanie?

Aj tento kurz Vám vieme ponúknuť ako individálny. Individuálny kurz znamená, že lektor sa bude venovať iba Vám a môžete si upravovať učebnú kurzu osnovu v rámci dĺžky kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti individuálneho kurzu 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie

forma kurzu: online, denná, večerná, víkendová, iná
termín kurzu: môžete si vybrať
miesto kurzu: prezenčne u nás, u vás vo firme
angličtina a nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
môžete sa pýtať na Vaše konkrétne problémy a otázky
lektor sa prispôsobí Vášmu vnímaniu a prispôsobí tempo výučby Vám
lektor môže vysvetľovať a prezentovať na Vašich príkladoch

Zaujala Vás táto ponuka?
Máte záujem o tento kurz v individuálnej forme?

Firemné uzatvorené termíny

Aj tento kurz vieme uzatvoriť a realizovať iba pre vašu firmu. Od troch účastníkov sa nemusíte zaradiť do skupín, ale pripravíme vám uzatvorený vlastný termín kurzu, ktorý si navrhnete a to kdekoľvek na Slovensku. Kurz zrealizujeme v našich počítačových učebniach alebo u vás na našich počítačoch.


Cena uzatvoreného terminu kurzu pre vašu spoločnosť

Cena sa určuje podľa miesta školenia, formy školenia a odvíja sa od počtu účastníkov a pripadnej modifikácie dĺžky alebo obsahu kurzu.

Cena za uzatvorený kurz 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie sa odvíja aj od toho, ako veľmi máme vo Vami vybranom termíne vyťažených lektorov, od jazyka výučby, od miesta konania kurzu a od jeho formy. Cenu Vám radi zašleme na základe Vašej požiadavky.

Chcete tento kurz iba pre seba a vašich kolegov?
Nevyhovuje vám otvorený kurz?

Aj kurz 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie vám vieme ponúknuť vo forme firemného vzdelávania. Táto forma je vhodná, ak chcete prihlásiť viac ako 3 osoby a prajete si kurz uzatvoriť iba pre seba a pre vašich kolegov. S termínmi kurzu sa vám prispôsobíme v maximálnej možnej miere a lektor sa bude venovať iba vašej skupine, môžete si aj upravovať učebnú osnovu kurzu podľa potreby.

Výhody a možnosti firemného uzatvoreného kurzu

termín kurzu: môžete si navrhnúť
miesto kurzu: u nás alebo u vás vo firme
kdekoľvek na Slovesnku, prídeme za vami aj s technikou
angličtina, nemčina za príplatok je možná
možnosť realizovať kurz živou online formou
možnosť kurz skrátiť, predĺžiť alebo upraviť osnovu kurzu
lektor sa prispôsobí tempu skupiny
pomôžeme vám s rozdelením účastníkov do skupin podľa úrovne prostredníctvom on-line testov
komplexné zastrešenie vzdelávania od analýzy vedomostí a plánovania vzdelávacích aktivít, až po samotnú realizáciu kurzov

Pri firemných otvorených termínoch môžete využiť skupinové zľavy:
skupina od troch účastníkov: ZĽAVA 10%,
skupina od piatich účastníkov: ZĽAVA 15%,
skupina od ôsmich účastníkov: ZĽAVA 25%
skupina od 10 účastníkov na skupinu – zľava na vyžiadanie

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o uzatvorený kurz pre vašu firmu?

Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám obratom zašleme nielen cenovú ponuku, ale aj referencie a profily lektorov. Môžeme Vám pripraviť aj školenie na mieru, zložiť učebnú osnovu z viacerých kurzov.

vlastný termín kurzu

Mám záujem o vlastný termín

My sme tu v prvom rade pre Vás a ak vám nevyhovuje žiaden skupinový termín kurzu - ani denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online termímn, kontaktujte nás. Nájdeme pre Vás riešenie.

Navrhnite si vlastný termín kurzu

U nás kurzy neotvárame podľa toho, ako to vyhovuje nám, ale v prvom rade podľa toho, ako to vyhovuje vám. Naše otvorené skupinové terminy kurzov sú predovšetkým zrkadlom vašich potrieb, teda potrieb našich zákazníkov.

Ak vám nevyhovuje žiadny skupinový termín kurzu - denný, večerný, víkendový a dokonca ani živý online kurz - napíšte nám. Preveríme možnosti a pokiaľ budeme mať voľné kapacity a učebne, Váš termín vyhlásime za verejný. Všetci sa prispôsobíme Vám.

Výhody a možnosti vlastného termínu

návrh termínu je bezplatný
od jednej osoby
pre firmy aj pre jednotlivcov
ideálna možnosť pri dlhodobom plánovaní kurzov v balíku
forma termínu: denná, večerná, víkendová, online živý kurz
obratom preverujeme naše kapacity a dáme Vám vedieť, aké sú možnosti
všetci sa prispôsobujú Vám a Vášmu kalendáru

Zaujala vás ponuka?
Máte záujem o vlastný termín kurzu?

Napíšte nám do správy Vašu predstavu a my Vám obratom odpíšeme.

Nevyhovuje Vám žiadny termín ani miesto?

Sme tu pre Vás aj mimo bežných otvorených termínov či už pre jednotlivca alebo pre firemné skupiny. Vieme Vám ponúknuť individuálny kurz alebo pripraviť skupinový termín podľa Vašej potreby. Vyberte si, ako Vám môžme pomôcť s termínom pre počítačový kurz 3D tlače a 3D modelovania - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie.

Aktivujte si strážneho psa - posielanie nových termínov priamo na Váš e-mail

Strážny pes

Aktivovať stráženie

Otvoríme nový skupinový termín, ktorý Vám bude vyhovovať

Vlastný termín

Vyžiadať vlastný termín

Ponúkneme Vám uzatvorený termín pre väčšiu skupinu u nás alebo u Vás vo firme

Firemný termín

Mám záujem

Učebná osnova počítačového školenia
3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie

Úvod do 3D tlače

 • Technológie 3D tlačiarní
 • FDM, SLA, DLP, SLS, SLM, EBM, LOM, BJ, MJ
 • ako pracujú 3D tlačiarne
 • porovnanie možností rôznych tlačiarní
 • ako si vybrať vhodnú tlačiareň pre naše potreby a rozpočet
 • Čo je to hobby tlačiareň a čo je to profi tlačiareň
 • Porovnanie 3D tlače s inými výrobnými postupmi
 • Kvalita výtlačkov
 • Použitie výtlačkov v praxi a bežnom živote
 • Tlač náhradných “dielov”

 

Online služby

 • Čo je to 3D model
 • Formáty 3D modelov
 • Hľadáme 3D modely online
 • niekoľko bezplatných aj platených zdrojov
 • ako tlačiť, keď nemám 3D tlačiareň
 • Kde si dať vytlačiť model, ak nemáme 3D tlačiareň, alebo chceme inú technológiu či materiál než naša tlačiareň používa

 

Tlačíme model

 • Materiály pre dostupnú tlač
 • Vlastnosti tlače, výhody a obmedzenia: PLA, PETG, ABS a i.
 • Programy pre prípravu tlače - slicery
 • Vhodná orientácia modelu pre tlač
 • Podpery
 • základňa modelu
 • Nastavenie vlastností tlače
  • kvalita tlače
  • rýchlosť
  • špecifiká tlačiarne
 • Teplota a úprava povrchu tlačovej platne pre pevné uchytenie modelu
 • Zapnutie a kalibrácia 3D tlačiarne
 • Spustenie tlače
 • Úpravy vytlačeného produktu
 • Najčastejšie problémy pri tlači a ich riešenie
 • Prehľad často používaných programov pre tvorbu a úpravu 3D modelov

 

Základy kreslenia a modelovania vo Fusion360

 • Kde program stiahnuť
 • Dostupné verzie – Windows, Mac, IOS a Android
 • Inštalácia programu
 • Základné nastavenie pracovnej plochy
 • Spárovanie tlačiarne s programom
 • Základy kreslenia
 • Tvorba nákresu - sketch
  • čiary
  • tvary
  • krivky
  • text
 • Definovanie a úprava rozmerov a vzdialeností prvkov
 • Definovanie obmedzení
  •  rovnobežnosť
  •  pravouhlosť
  •  dotyčnice
  •  iné
 • Rovina - Plane
 • Vytváranie 3D objektov z nákresu
  • Extrude
  • Revolve
  • Pipe
 • Zaobľovanie a zrážanie hrán
 • Vytváranie otvorov a závity
 • Kombinovanie objektov
 • Použitie importovaných objektov

 

Tlač projektu

 • Spustenie tlačiarne
 • Prenos súboru do tlačiarne
 • Čas tlače
 • kreslíme a modelujeme tlačiteľný objekt - mechanickú hračku
 • tlačíme projekty

 

Voľná diskusia

Výstupné vedomosti po kurze / školení:

Po absolvovaní kurzu 3D Tlače si budete vedieť vybrať tú správnu 3D tlačiareň pre Vás, vymodelovať a vytlačiť svoje predstavy.

Naši lektori tohto kurzu - zistite, kto Vás bude učiť

Posledné komentáre účastníkov, ktorí už absolvovali tento kurz

Počítačový kurz 3D tlače a 3D modelovania - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie od roku 2008 u nás absolvovalo už približne 290 účastníkov. Hodnotenia a reakcie sa zobrazujú iba z vyplnených hodnotení od roku 2014.
zobrazených komentárov: 3 z celkového počtu 3 priemerné hodnotenie: 100,00%
Ján A.
07.03.2019

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Lukáš Ž.
07.03.2019

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu
Filip M.
05.03.2019

hodnotenie lektora:
100%
Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu Mgr. Radoslav Lovecký
lektor kurzu


U nás si nekupujete iba kurz,
ponúkame Vám komplexné vzdelávanie

Ak nám na niečom naozaj maximálne záleží, tak je to Vaša spokojnosť a tej sa sanžíme všetko prispôsobiť. Nechceme Vám ponúknuť iba kurz, na ktorý prídete a odídete, ale už 15. rok ponúkame komplexné a garantované vzdelávanie.
V cene tohto kurzu máte nasledovné výhody:
garancia spokojnosti, ak nebudete spokojný, vrátime Vám peniaze
tento kurz môžete zadarmo opakovať po absolvovaní
v cene kurzu máte materiály a písacie potreby
špičkové, moderné učebne a kvalifikovaní lektori z praxe
bohaté občerstvenie, kvalitná káva, čaje, voda a rôzne nápoje


Máte otázky, alebo sa chcete prihlásiť?

Získajte ďalšie informácie ohľadom počítačového kurzu 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie a zavolajte nám, alebo nám napíšte nám správu cez kontaktný formulár.

Sme tu pre Vás od 8:00 do 20:00
poradenstvo, objednávky a informácie: 02/4920 3080
e-mailový kontakt: info@itlearning.sk


Zaujal Vás tento počítačový kurz? Chcete sa prihlásiť na kurz a potrebujete pomôcť? Chcete sa poradiť pred nástupom na kurz s lektorom? Radi Vám zodpovieme Vaše otázky ohľadom kurzu 3D tlač a 3D modelovanie - základy 3D tlače, práca s tlačiarňou a modelovanie, prihlásime Vás na kurz, alebo Vám poradíme vybrať si vhodné metodické riešenie pre Vás alebo Vašu firmu.
Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave