Fotograf - Kurzy pre fotografa

Práca Fotograf, poradenstvo pre pracovné ponuky Fotograf

Práca Fotograf, poradenstvo pre pracovné ponuky Fotograf
Tagy a kľúčové slová pre kurzy: photoshop, marketing
Čo robí Fotograf ?

Fotograf je odborník na zachytávanie obrazov pomocou fotoaparátov a iných vizuálnych zariadení. Pracujú na rôznych projektoch, vrátane portrétov, produktových fotografií, udalostí a reklamných kampaní. Táto pozícia vyžaduje nielen technické zručnosti pri práci s fotoaparátom, ale aj kreativitu a schopnosť vytvárať vizuálne pútavé snímky. Fotograf musí mať oko pre detail, technické zručnosti a kreatívnu víziu na vytváranie vizuálne pútavých fotografi


Hlavné pracovné povinnosti pre pracovnú pozíciu Fotograf

  • Fotografovanie: Zachytávanie obrazov podľa požiadaviek projektu alebo klienta, vrátane prípravy a nastavenia fotoaparátu, osvetlenia a kompozície.
  • Úprava fotografií: Používanie softvéru na úpravu a retušovanie fotografií na dosiahnutie požadovaného výsledku, vrátane farebných korekcií, odstránenia chýb a zlepšenia kvality obrazu.
  • Práca s klientmi: Komunikácia s klientmi za účelom pochopenia ich potrieb a predstáv, poskytovanie návrhov a riešení na mieru.
  • Príprava a nastavenie zariadenia: Príprava fotoaparátov, osvetlenia a iných zariadení na fotografovanie, vrátane inštalácie a demontáže vybavenia.
  • Správa archívov: Organizácia a správa digitálnych a fyzických archívov fotografií, vrátane zálohovania dát a správy súborov.

IT vedomosti, ktoré by mal vedieť a ovládať Fotograf

  • Grafický dizajn: Používanie softvéru ako Adobe Photoshop a Lightroom na úpravu a retušovanie fotografií.
  • Správa dát: Znalosť softvéru na správu a organizáciu digitálnych súborov, ako je Adobe Bridge alebo Lightroom.
  • Tlač a produkcia: Schopnosť používať nástroje na prípravu fotografií na tlač a produkciu, vrátane nastavení farieb a formátovania.
  • Sociálne médiá: Používanie nástrojov na zdieľanie a propagáciu fotografií na sociálnych sieťach, ako sú Instagram, Facebook a Pinterest.
  • Zálohovanie dát: Používanie softvéru na zálohovanie a ochranu digitálnych fotografií, ako je Google Drive alebo Dropbox.
Na našich kurzoch sa môžete naučiť pracovať s uvedenými nástrojmi a získať potrebné IT zručnosti pre túto pozíciu.

Odporúčané kurzy pre pracovnú pozíciu Fotograf

Funkcionalitu pripravujeme, ak sa potrebujete poradiť ohľadom kurzov, môžete nás kontaktovať. Poradenstvo, objednávky a informácie: 02 / 49 20 30 80 alebo info@itlearning.sk
Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú všeobecné a odporúčania nemožno brať ako záväzné, len ako informačné. Cieľom tejto podstránky je poradiť ohľadom pracovnej pozície pre správny výber kurzu, nie ponúkať prácu ani pracovné pozície. Každé zameranie kurzu, ako aj konkrétnu pozíciu, o ktorú má uchádzač záujem, je nutné si preveriť u potenciálneho zamestnávateľa, ktorý môže mať iné požiadavky na uchádzača, ako sú napísané na tejto podstránke. Nezodpovedáme za pravdivosť údajov a informácie môžu obsahovať chyby a nepresnosti. Kurzy uvedené na stránke sú uvedené ako odporúčania a nemusia sa zhodovať s konkrétnou pracovnou pozíciou.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave